sâmbătă, februarie 13, 2010
I hate Valentine's Day
Calvarul numit "Ziua îndrăgostiţilor" sau "Dragobete" care începe la începutul lui Februarie mi se pare o prostie. Este doar o zi "specială" să spui "Te iubesc" şi să faci cadouri cu inimioare din ciocolată. Dar în zilele în care nu este nicio sărbătoare de genu şi spui cuvinte de dragoste cum se numesc?
Aşa mult se iubesc românii că toţi îşi fac cadouri din inimioare..Bleah!
Şi de ce zic că urăsc ziua asta? Am mai multe motive...în primul rând urăsc tot ce ţine de romantism, în al doilea rând sunt plină de dezamăgiri şi nu mai cred în iubire...Şi în al treilea rând mă oftic când văd persoane care chipurile se iubesc stau şi se laudă şi se laudă că ei se iubesc şi vor sta forever together... Şi asta este doar părerea mea şi o susţin...Şi nu va reuşi nimeni niciodată să-mi schimbe părerea. :)
Mai lipseşte să fiu sunată mâine de către unul din foşti să mă împac cu ei... :)) Nu m-aş mira...
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)

8 comentarii:
Ai dreptate,mare prostie asta cu "Ziua indragostitilor"...indragostitii lu' peshte !:)) Draguta postarea ta
Cunosc senzatia .
Vorba unei prietene : " Grupul fetelor singure saluta grupul fraierilor care alearga dupa cadouri " .
App : te-ai mutat la casa noua? :D
Dap :)
V day sucks. :)
ps. eu am fost sunata. :))
>:D<
"mai lipseste sa fiu sunata maine...sa ma impac cu ei. "
buhahaha. :*
Nici nu bag in seama ziua asta. Mi-e sila si mi-e sa nu dau in diabet! :))
Hmmm esti putin cam negativista. Intradevar chestia cu sufletul pereche e cam expirata dar...hehehhe ce as rade sa vad peste ceva timp pe aici pe la tine pe blog o postare siropoasa..in care ne descrii fluturari din stomacel.
Draga Alexandra, te inteleg pe undeva, dar eu fac diferenta intre Valantine's Day in stil american si Dragobetele romanesc, fiindca nu sunt chiar acelasi lucru. Valentine's Day s-a incarcat de consumism si snobism, si e pacat, fiindca la origine e chiar vorba despre un sfant, Valentin. Dragobetele era o traditie care, paradoxal, a renascut ca o reactie la Valentine's Day-ul devenit consumist. Dar oricum, iti urez sa iti simti dragostea din nou, cu sau fara vreo zi a indragostitilor.
Trimiteți un comentariu