luni, mai 03, 2010

I'm happy with....

        Citisem articolul acesta încă de săptămâna trecută,dar nu aveam timp să-l scriu...Îţi multumesc Miruna pentru premiul acesta.

Aşa..unde rămăsesem..mă onorase Miruna cu 10 things...şi să vedem ce-mi vine acum în cap la orele acestea ale dimineţii..

1. Prietenii contează pentru mine. Deşi prietenii buni îi număr pe degetele de la o mână. Dar nu contează..e mai bine sa fiu mai puţini şi mai buni decât mulţi şi degeaba.

2. Muzica: nu pot sta fără ea...În fiecare zi găsesc o piesă care să mă atragă şi o ascult până mă satur de ea. Bine şi nu ascult orice...manele exclus, populara doar la petreceri.

3. O carte interesantă: M-am obişnuit, nu foarte des..dar când am ocazia să citesc ori ce mi se recomandă ori ce prinde mâna mea...Acum începusem sa citesc pe net 'Puterea extraordinară a subcoştientului' recomandată de NightOn, însă acum nu mai am cum..decât să mi-o cumpăr dacă o găsesc.

4. Un film bun: Nu contează comedie, psihologic..contează sa fie unul interesant care să mă atragă subiectul.

5. Natura: Ador să stau în natură..să merg undeva la pădure..sau într-o peşteră..:D mă relaxează lucrurile acestea şi uit de lumea din ziua de azi. Chiar şi în mediul urban dacă stau undeva într-un parc pe o banca este bine:)

6. Oamenii care sunt oameni: Prefer oamenii care tac şi vorbesc când este nevoie. Nu să le ia gura pe dinainte fără să gândească şi să-i deranjeze pe cei din jurul lui.

7. Râsul: Daaaa..:))) am început sa râd mult şi sincer îmi face foarte bine.

8. Dansul: Opinia mea aici ar fi că prin el ma definesc.

9. Un EL: Da aş avea nevoie de un el...nu-l caut îl las sa cadă din cer:))

10. Studiat+distracţie: Pe lângă învaţat trebuie sa ne mai şi distrăm...Ştiu că zisesem după revelion că nu voi mai participa la nicio petrecere şi că nu mă voi mai distra..dar am facut o mare greşeală...

Şi merge mai departe la Lille uite scumpa :*şi la Neydamn care îi multumesc pentru că m-a suportat de fiecare dată în orice conversaţie:D

2 comentarii:

julie spunea...

"Puterea extraordinara a subcontientului tau" e superba.
prieteni, muzica. dans. naturaa. :x

frumos :*

mindfreak spunea...

imi place cum ai descris fiecare element ce te caracterizeaza.imi place blogu` asta:x
take care:*