sâmbătă, aprilie 21, 2012

David Bisbal revine in Romania




Artistul spaniol, David Bisbal, va concerta pentru a doua oara, duminica, pe scena Salii Palatului din Bucuresti. Concertul face parte din seria evenimentelor derulate in cadrul proiectului national cultural Artă Contra Drog 2012.


Idolul muzicii latino-pop va urca pe scena la ora 20,00 insotit de formatia sa de instrumentisti pregatit pentru un show live incendiar.
Fanii se vor putea bucura de ritmurile hiturilor Buleria si Corazon Latino, dar si de piesele incluse pe recentele sale albume Premonicion sau Sin mirar atras. 
Acordurile latino, ideale pentru dans, se vor completa cu balade, care vor evidenţia calitatile vocale ale lui Bisbal. 
Cantaretul se va alatura, din 22 aprilie, Consiliului presedintilor de onoare al Centrului Internatinal Antidrog si pentru Drepturile Omului. Membrii Consiliului promoveaza in cadrul evenimentelor la care participa conceptul antidrog si alternativele la consumul de droguri, precum si programul Arta contra Drog. 
David Bisbal a concertat pentru prima data in Romania in decembrie 2008, cand peste 4.000 de spectatori l-au acompaniat frenetic pe tot parcursul recitalului, incantati de energia debordanta a artistului. 
Bisbal si-a inceput cariera in urma cu 10 ani. In perioada aceasta a lansat patru albume, care au inregistrat vanzari de peste cinci milioane de discuri. 


Niciun comentariu: