Artistul spaniol,
David Bisbal, va concerta pentru a doua oara, duminica, pe scena Salii
Palatului din Bucuresti. Concertul face parte din seria evenimentelor
derulate in cadrul proiectului national cultural Artă Contra Drog 2012.
Idolul muzicii
latino-pop va urca pe scena la ora 20,00 insotit de formatia sa de
instrumentisti pregatit pentru un show live incendiar.
Fanii se vor
putea bucura de ritmurile hiturilor Buleria si Corazon Latino,
dar si de piesele incluse pe recentele sale albume Premonicion sau Sin
mirar atras.
Acordurile latino, ideale pentru dans, se vor completa cu balade, care vor evidenţia calitatile vocale ale lui Bisbal.
Acordurile latino, ideale pentru dans, se vor completa cu balade, care vor evidenţia calitatile vocale ale lui Bisbal.
Cantaretul se va
alatura, din 22 aprilie, Consiliului presedintilor de onoare al
Centrului Internatinal Antidrog si pentru Drepturile Omului. Membrii
Consiliului promoveaza in cadrul evenimentelor la care participa conceptul
antidrog si alternativele la consumul de droguri, precum si programul Arta
contra Drog.
David Bisbal a concertat pentru prima data in Romania in
decembrie 2008, cand peste 4.000 de spectatori l-au acompaniat frenetic pe tot
parcursul recitalului, incantati de energia debordanta a artistului.
Bisbal si-a inceput cariera in urma cu 10 ani. In perioada
aceasta a lansat patru albume, care au inregistrat vanzari de peste cinci
milioane de discuri.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu