Cu cât este mai neevoluat un om născut în zodia Leului, cu atât prezintă mai multe defecte specifice zodiei sale.Asta se zice. Însă nu în totalitate este adevărat.
Nativul are mari şanse să prezinte următorul tablou de defecte: vanitos, arogant, orgolios, egoist, mândru, pripit, emotiv, imprudent, susceptibil, fanfaron, snob, ipocrit.
Poate fi dominator, autoritar, tiran, despot, impulsiv, iritabil, mânios, brutal, sfidător, căutarea exagerată a gloriei, onorurilor şi celebrităţii, supraestimare, tendinţe către dramatizări, teatral.
Iubeste speculaţiile de tot felul, aventurile amoroase, opulenţa, fastul, iubeste luxul şi podoabele, e risipitor, extravagant, narcisist.
În primul rând eu încă de mică am fost retrasă, timidă şi foarte naivă. Am fost învăţată să accept modestul şi nu extravaganţa. Dar cu timpul aspectul acesta a început să se deteriorieze. Am o vârstă şi doresc şi eu să arăt bine, dar nu exagerez. Nu sunt în pas cu moda, o urăsc.
În al doilea rând legat de orgoliu şi vanitate am observat că au început să apară semne odată cu trecerea timpului. Eu încerc să nu le exteriorizez şi reuşesc de fiecare dacă. Aş vrea să le elimin dar nu cred că voi putea reuşi pentru că aşa am fost creată să fiu imperfectă. Legat de speculaţii şi opulenţă nu este cazul la mine.
Uneori sunt susceptibilă şi fanfaroană, recunosc, dar foarte rar.
Iubesc luxul şi podoabele..total fals în cazul meu. Îmi place să ţin ordine chiar dacă am şi o casă modestă. Chiar mă confrunct cu mama pe tema asta -care este taur-ea se gândeşte la lucruri luxoase şi când intervin şi eu îi zic 'nu ar fi mai bine nişte lucruri mai simple?' La ea am observat caracterul de risipitoare, dar la mine nu prea.
Ştie fiecare dintre noi că lumea nu poate fi perfectă, aşa a fost lăsată.
2 comentarii:
In mare parte ma regasesc. Dar alea's generalitati. Nu pot spune ca nu's orgolioasa sau incapatanata...as minti. Dar ipocrita, snoaba, egoista cu siguranta nu.
Buna,daca esti de acord cu link exchange,contacteaza-ma!
Trimiteți un comentariu