miercuri, martie 17, 2010

Activităţi

        La luna asta îmi plac multe..mai puţin atmosfera de afară.
Încă de prin liceu..de 3 ani aproape sunt elevă la clubul de astronomie şi speologie...Totul a început dintr-o plictiseală..şi acum am ajuns să fiu pasionată..şi să mă implic mai mult..
Înainte de a termina liceul am participat la o groază de activităţi unde am avut şi rezultate pozitive şi negative..Dar am învăţat din aceste lucruri...Şi nu doar asta..Am cunoscut lume nouă..şi din afara oraşului...
În prezent..nu mai am timp să merg la club...dar am acceptat să particip la activităţi..unde profesorul are mare încredere în mine pentru că sunt cea mai mare de acolo.

Am avut o activitate pe 7 martie dedicat ziua femeii...împărţit mărţişoare..atragerea lumii de a privi ptin telescop. Lumea ajunsese să ne întrebe dacă vine cutremurul:)) de unde era să ştim noi asta..noi ne ocupam cu altceva..
Acum la sfârşitul lui martie...mai am o activitate în Piaţa Civică..unde nu ştiu mare lucru ce se va face..doar că va trebui să prezentăm clubul nostru cât de frumos putem...A doua zi vom pleca la Galaţi la club pentru prezentarea unui proiect..sper să ajung şi anul acesta pe acolo :D că deja sunt expertă în prezentarea unui proiect..deşi la început aveam mari emoţii:-s.
Dar până atunci...am primit o invitaţie pentru a lua parte, dacă doresc, la un proiect organizat de unul din liceeile oraşului..Proiectul se numeşte 'Universul cunoaşterii' cu două teme 'România-ca destinaţie turistică, într-o Europă turistică' şi 'Factori de poluare, încălzire globară, fenomene meteorologice extreme. Energia nepoluată'.
Acum nici nu ştiu ce să aleg şi cum să încep. Dacă este să mă hotărasc să particip, nu doar pentru a câştiga, ci pentru a cunoaşte persoane noi, alte opnii...pentru a mai prinde ceva experienţă..

Iar acum trebuie să mă pun să învăţ la biologie..:-s brr..n-am înţeles mai nimic... şi îmi este frică..am în mine o frică extrem de mare...pentru că timpul trece repede...şi se aproprie...

Update later: Am primit o veste. Va trebui să învăţ să fac injecţii cu insulină..adică într-un cuvânt voi deveni asistenta personală a bunicii...Mâine trebuie să mă întâlnesc cu medicul ei şi să mă înveţe...Vai şi cât urăsc eu acele...:|
Numai bine tuturor.

5 comentarii:

realbadpisy spunea...

foarte frumoasa activitatea ta..aici la mine in zona nu am auzit sa se faca ceva de genu asta.

Anonim spunea...

Toata baza a ramas in noi, tinerii, asa ca mult succes cu activitatile la care participi si sper sa ia cineva in seama problema poluarii, gunoaielor, s.a.m.d (dar bineinteles ca fabulez) :)

Anonim spunea...

Bafta si felicitari pentru ca ti ai gasit o pasiune care sa ati aduca atatea multumiri sufletesti.Mi ar place si mie insa din pacate sunt atat de prinsa in viata asta idioata incat nu mai am timp nici de vise nici de nimic:(

Lillee spunea...

E bine sa ai activitati de acest gen in care sa te implici de buna voie.
P.s: injectiile cu insulina se fac foarte simplu. Iti vand un pont: Dupa ce ai facut injectia sa nu presezi cu vata cu alcool sanitar. Ustura ca dracu' si eu am fost depunctata din cauza asta.

Александра spunea...

Presupun ca imi va arata medicul..ca el ar trebui sa stie mai multe;))