Nici nu ştiu cum să încep , dar pot să zic că m-am distrat aseară până dimineaţa cum nu m-am distrat niciodată...
Totul a început de la ora de biofizică...începusem să mă plictisesc..şi am zis să găsesc ceva să fac să mă amuz...Mă sunase şi fratemiu să mă cheme în oraş pentru că ieri şi-a făcut majoratul..iar după ore obosită şi somnoroasă cum eram..am aterizat direct în Latin 'rockotecă' :-??. Cum am ajuns acolo am făcut cunoştinţă cu prietenii lu fratemiu..super de treabă. Doar că unul dintre tipi pusese ochii pe mine..deh nu m-aş mira :)). Acela mă întreabă şi pe mine şi pe prietena mea, care a fost invitată dacă avem iubiţi. Noi, pentru a scăpa de el că prea se întindea, i-am zis că da:)) unde ne-a şi crezut.A fost o nebuneală extrem de mare...începusem să imităm animalele fiecare cum putea..parcă scăpasem de la zoo:)), bere muuultă..deşi nu beiam că tocmai luasem un antibiotic.şi .pizza..Într-un cuvânt totul a fost super, nici nu mă aşteptam să mă invite fratemiu...Muzica era plictisitoare...apoi băgase Rammstein, unde eu cu prietena mea eram înebunite. Începusem să facem show pe piesă..exact ca de revelion. Am plecat de la acolo pe la 11..şi nu aveam chef de casă...Luasem cluburile la rând pentru a vedea care sunt mai libere..Am continuat şi pe stradă cu imitatul de animale..toţi se uitau la noi parcă scăpasem de la nebuni=)). Eh..ne-am hotărât să mergem să jucăm biliard..Am ajuns la local...şi am început şi panarama acolo :)) . Ajunsesem la o concluzie..că cola avea ceva de ne comportam ca nişte depravaţi:)). Am ajuns pe la 1 şi ceva acasă dimineaţa..no problem..Am mai pierdut o oră şi ceva pe nişte treburi..deşi eu dormeam din picioare.. Am reuşi să adorm 3-4 ore..şi la 7 eram iar in picioare..de data asta pentru a merge la biserică..Tare nu?:))
Acum nici nu mai simt oboseala..deşi am nişte cearcăne adânci..dar poate diseară o voi simţi...
Şi este timpul să redevin la mood-ul de seriozitate..că dacă reîncep iar cu pierdere de timp şi ditracţie de genul acesta nu mă mai pot opri..:)Şi acestea fiind spuse încep şi eu postul de luni..gata!
Un comentariu:
:)) Prin postarea asta imi aduci aminte de mine. Ceva de genul sunt si eu :) Ma bucur ca te-ai distrat. Cu cat mai des cu atat mai bine.
Oricum, buna faza: dupa chefuit...biserica =)))
Trimiteți un comentariu