Am primit de la domnisoara Roxy doua lepse.
Prima leapsa:
1. Cate carti ai citit pana acum in 2010?
hmmm...vreo 6-7
2. Cate carti de fictiune si cate de nonfictiune?
nonfictiune
3. Care e proportia de scriitori barbati vs. femei?
hmm, cam la fel
4. Care este cartea preferata citita in 2010?
Piesa de teatru Pescarusul de Cehov
5. Care este cartea care ti-a placut cel mai putin in 2010?
Nu exista:) toate mi-au placut.
6. Care e cea mai veche carte citita?
Nu mai retin.
7. Dar cea mai noua?
Cea mai noua Enigma Otiliei de George Calinescu
8. Cel mai lung si cel mai scurt titlu?
Nu-mi vine acum in minte
9. Cate carti imprumutate de la biblioteca?
vreo 4.
10. Cate carti citite sunt traduceri?
toate.
11. Care e cel mai citit autor anul acesta?
Nu am un autor favorit.
12. Care e personajul principal din cartile citite de pana acum?
cam acelasi raspuns de sus.
13. Ce tari ai vizitat prin cartile citite?
nici una
14. Ce scriitori descoperiti in 2010 ai vrea sa citesti mai mult?
ce-i ce mi-ai propus
15. Ce carte nu ai fi citit daca nu ti-ar fi fost recomandata?
citesc ce-mi pica in mana
16. E vreo carte a carei lectura iti pare rau ca ai amanat-o?
Nu.
Si in a doua leapsa este vorba despre seriale. Pot sa zic ca am urmarit pentru ca acum nu mai am cum sa urmaresc. Acestea sunt:
-Gossip Girl
-Chuck
-The vampire diaries
-A ta pentru totdeauna (serial indian, il urmaresc in continuare la tv..si pe net cand nu am timp de tv)
Un comentariu:
vai si maicamea e cu serialul asta indian :)) . Macar ma bucur ca nu prea are timp de el insa a ajuns sa ma roage sa ma uit pe net dupa el :))
Trimiteți un comentariu