vineri, mai 14, 2010

Concluzii

          N-am mai avut timp de nimic, chiar de nimic. Simt ca timpul trece aiurea pe langa mine si deja imi simt trupul greu..de parca as fi deja batrana...
Saptamana asta m-am concentrat mai mult pentru examen dar si pe un pic de psihologie penrtu ca asa m-a apucat. Din urma acesteia din urma am observat anumite lucruri:
1.Ca frumusetea exterioara este mult mai importanta decat cea interioara. Ok, inteleg fiind tineri vor ce e frumos..dar aceasta nu dureaza o vesnicie. Cunosc anumiti baietii care odata demult i-am simpatizat insa apoi dupa ce i-am cunoscut mai bine m-am sictirit de ei... Erau si inca sunt genu de persoane care in trecutul lor au avut fete care erau in pas cu moda si aratau bine in exterior.
2.Nu mai exista iubire pura. Nu mai exista nimic. Totul se cumpara. Si daca nu esti in rand cu societatea esti luat de prost.
3.Cum se comporta lumea cu tine asa sa ii tratezi si tu!
4.Unii fac orice pentru a iesi in evidenta...ba fumeaza, ba bea. Cunosc pe cineva, nu dau nume, care in fiecare poza in care apare trebuie sa ii apara si tigara. Nu degeaba m-am indepartat de fiinta aceea.
5. Exista prea multa nesimtire si egoism de aceea trebuie sa fi in rand cu lumea astfel cazi de prost. Asta se practica mai mult in cabinete, spital..unde lumea intra ca nesimtita fara a cere permisiunea celui care statea la rand.

2 comentarii:

Unknown spunea...

1.adevarat
2.fals...desi pare adevarat
3.mi se pare corect.."an eye for en eye".
4.adevarat
5.foarte adevarat.

succes la examene!

Александра spunea...

@jonny cash: si cand te gandesti ca toate dor:-<, dar aceasta este realitatea purea pe care toti o vad.