vineri, iulie 23, 2010

Caut chirie!

            Eu cu încă o prietenă ne căutăm chirie în Bucureşti,iar chiria să fie maxim până în 100 euro de persoană, dar până acum am primit doar refuzuri..şi mofturi. După ce îi dai omului ceva mai face şi nazuri..in fine.. Am întrebat fiecare persoană..necunoscută şi cunoscută..şi toţi mi-au trăntit acelaşi răspuns: nu ştiu, nu, caută pe net.
Şi pe net am căutat..dar nu am încredere..nu mai am încredere în nimeni..dar vom vedea noi ce facemm.
Eu mi-am zis aşa..dacă până la sfârşitul lui septembrie nu găsesc nimic..merg şi-mi retrag dosarul de la facultate..gata..nu mai vreau să stau să-mi bag capu..
Iar persoanelor care puteau să mă ajute şi nu au făcut-o şi cele mofturoare..vă zic un lucru..roata se va întoarce..iar orice răsplată are şi o plată...Iar cei care îmi vor cere ajutorul..la fel mă voi comporta..În loc să fim oameni şi să ne ajutăm reciproc...toţi se fac că plouă..
Am ajuns să regret că am luat bacu..şi că am luat admiterea la facultate..iar dacă nu rezolv nimic..chiar voi regreta..
Deci dacă ştie cineva ceva..vă rog să îmi spuneţi... Poate să fie o singură cameră..mai mult nu..sau o garsonieră...

4 comentarii:

Lillee spunea...

Eu lucrez la o agentie imobiliara, dar in Constanta. Cauta o agentie imobiliara in Bucuresti si iti vor gasi ei. La 200 de euro iti gasesti apartament cu 2 camere lejer.
Daca nu...cumpara un ziar de mica publicitate si cauta acolo la anunturi. Sigur sunt particulari care isi inchiriaza si dau anunturi.

Raluca Mihai spunea...

deci intra pe cautcoleg.ro sau coleg de camera cv de genul.. mai cauta pe anuntul imobiliar dar Nu prin agentii! te chelesc de bani, de gasit gasesti dar tre sa cauti! spor si sper sa gasesti cat mai curand:*

The Shadow spunea...

Hey!!! ce faci?
in loc sa te bucuri de succesul tau si de reusitele tale, acum cand le meriti din plin, cedezi atat de usor ca nu ti-ai gasit chirie?
iti garantez ca, cu banii pe care ii aveti, gasiti cu siguranta o garsoniera intrun cartier ok, cu metrou piata si toate alea!
Hai, Curaj! pregatiti-va! Bucurestiulare multe de oferit! si bune dar si....rele..dar asta e Bucurestiul il urasti dar nu poti fara el
vb peste 5 ani de asta! pana atunci, curaj! Sa nu mai vad descurajare doar pt atat ca va fugaresc! ne-am inteles?

The Shadow spunea...

Hey! hey! usor! Sa nu va aud cu d`astea! pai ce faci tu?
ai terminat liceul, luat bacul, luat la facultate si acum de descurajezi doar pentru o kirie?
Nu ai cautat inca unde trebuie!
Cu siguranta in banutii astia gasesti o garsoniera (apartament cu o camera) complet utilata si dragut mobilata, intrun cartier cu metrou, mall si piata. Nu aveti voie sa cedati asa repede.Bucurestiul mai are inca multe alte obstacole dar in final o sa il iubesti! kiar si cand il urasti, nu mai poti trai fara el! Vb peste vreo cinci ani despre asta!