De când mă ştiu pe timp de vară nu pot mânca orice...prefer mai mult mâncăruri uşoare..fără prea multe grăsimi. Bleah..nu le mai suport deloc. Ca lichide am început să beau doar apă de la canal sau apă plată..şi rar un ceai. Am renunţat la sucurile carbogazoase şi la cele
"naturale". N-am chef să mă mai droghez cu aciduri citrice şi să savurez
arome naturale ale acestora.
Buun,dar acum vreau să ţin cu adevărat un regim, de fapt când voi pleca că acasă nu prea pot...
N-am de gând să mă viziteze ambulanţa acasă şi aşa că mai bine iau nişte decizii singură pentru sănătatea mea.
P.S. De când am reînceput a bea bere..parcă sănătatea rinichilor s-a mai îmbunătăţit :))
5 comentarii:
spor la dieta, greu da se poate , cred , ca la mine nu prea merge:((
:) cu berea sunt deacord!
Si cica berea ar fi unul din factorii care ar produce pietrele la rinichi :))
Nu stiu unde ai azuit tu Miruna asta..dar nu e adevarat!!
@Alice:Beau doar un pahar pe zi de bere..acum am luat pauza ca am antibiotice.
Pepenele cu paine e moartea mea :X :))
Trimiteți un comentariu