miercuri, august 04, 2010

             Într-un moment credeam că totul se va sfârşi exact cum a şi început..adică la ce am muncit până acum atât de mult printre stres, supărări, nervi să renunţ aşa uşor. Dar nu pot...nu mă lasă ceva să renunţ. Poate că dorinţa mea de a pleca cât mai repede..poate. Mi s-a şi reproşat că de ce am ales Bucureştiul şi nu Constanţa..reproş venit din partea unui individ care n-are valoare pentru mine, dar să recunosc cândva a avut valoare. Anyway, I don't care for him and his idea. I just care about me.
            Am aflat ieri că am terminat şi anul de medicină cu bine, media generală fiind 8,36. Recunosc că n-am mai dat pe la şcoală în ultimele 2-3 luni..doar aşa mai rar..am vrut să mă ocup de bac. Era să nu mi se încheie media la nursing, dar nu-mi păsa, oricum mă retrăgeam.
Am cunoscut viitoare studente care au aceeaşi părere despre şcoală cum aveam şi eu înainte de a mă înscrie. Abia aştept să le văd cu buza umflată că nu mă cred când le zic..ce varză e şcoala...
            Acum, număr zilele şi am început să mă gândesc să-mi fac deja bagajul...Am atâtea de făcut şi mai e puţin timp...

3 comentarii:

metafizicx spunea...

foarte nice:D

Anonim spunea...

Hmm eu am doua fac si n am ce face cu ele...dar nu se poate fara , trebuie sa faci scoala ca asta e viata , mai ai rabdare si poate se vor pune n ordine toate

Stefan spunea...

foarte nice, o Doamne...