Am fost întrebată de curând dacă merg în Vama Veche pe 1 mai, dar nu am putut să răspund momentan afirmativ, încă mă gândesc. Mă ţin de câţiva ani să mai revăd Vama, dar nu am reuşit să ajung. Dacă îmi rezolv problemele în primul rând, iar în al doilea găsesc cu cine merge, fără discuţie merg.
Prima oară când am fost în vamă eram clasa a 10a. Am stat doar o zi, mai mult nu am putut pentru că trebuia să plec în Bulgaria. Mi-a plăcut foarte mult cum era pe vremea aceea plaja, dar acum am auzit că s-a dus totul de râpă. Nu mai este ca înainte. Cine a fost între timp mai ştie.
So...întreb de curiozitate, cine merge în vamă de 1 mai?
Un comentariu:
Imi place in vama. Anul trecut in vara am fost ultima oara. Nu mai este ce-a fost, in sensul ca s-a umplut de pitipoance cu tocuri cui umbland pe nisip si cu fuste scurte roz cu volanase, cocalari si alte cele. Dar nu cred ca e asa tot timpul ci doar in perioada Stuff Stock.
Imi place Vama la nebunie, ma reprezinta, atmosfera, cort pe plaja, motoare, rockeri...marfa. Nu stiu daca mergem acolo de 1 mai dar la vara mergem in mod sigur. :)
Trimiteți un comentariu