luni, septembrie 26, 2011

Un weekend de milioane!

           A trecut ceva timp de cand n-am mai simtit o distractie pe cinste. Iar asta s-a intamplat exact weekendul acesta.
Am ajuns in Bucuresti si deja simteam ca ma panteste plictiseala si din asta rezulta melancolie, sa pic in borcanul acela minunat din care greu ies. Multumita lui Claudiu Ciobanu am primit o invitatie la prima editie a  Festivalulului Balkanik, in schimbul unui raspuns la o intrebare simpla.
      Gazda festivalului a fost George Pisteneanul, actorul din ¨Eu cand vreau sa fluier, fluier¨. Cine ne-a cantat si ne-a incantat au fost clejanii de la Taraj de Haidouks, Salijevic Orkestar, o formatie lautareasca sarba, Ternipe, Mahala Rai Banda si Baba Zula. Pe langa amosfera incinsa de lautari in Gradina Uranus  s-a mai adaugat si niste must, sprit, mancaruri armaresti si nelipsitii mici cu mustar.
     A doua zi , am schimbat stilul intrun timp foarte scurt. Am ajuns la a doua parte a festivalului, dar intr-o ora am ajuns undeva prin Herastrau, cu o prietena, la un party in aer liber. Genul muzical de aici? Latin si greceasca. Suna foarte bine. Totul live. Si aici s-a incins atmosfera foarte usor.    

Concluzie: Cand ai cu cine si unde se intampla doar lucruri bune. 

Niciun comentariu: