Un alt Crăciun într-un alt an... Iată că am ajuns şi în ziua de 24 decembrie, ajunul Crăciunului, seara când moşu vine să ne viziteze casele şi să lase un semn în urma vizitei lui. Acest Crăciun m-a luat pe nepregătite din multe puncte de vedere, cel mai important fiind acela că anul acesta nu-l voi petrece acasă. Este o senzaţie foarte ciudată să ştiu că nu sunt acasă, că nu am împodobit bradul, nu iau masa de Crăciun cu familia.
Vă urez, vouă, blogeri şi cititori, un Crăciun cât mai minunat, alături de cei dragi. Să vă aducă moşu sănătate şi fericire că-s mai importante ca lucrurile materiale!
Sursa photo: google
2 comentarii:
Sarbatori fericite ! >:D<
Sarbatori fericite!!
Trimiteți un comentariu