marți, noiembrie 29, 2011

Fumatul, bata-l vina!

           Nu multa luma stia ca eu ma mai "indulceam" ocazional cu cate o tigara, doua la o ieseala. Ocazionalul asta a devenit, la mine, cam frecvent de la o vreme incoace. Niste vechi prieteni, colegi, abia zilele trecute au aflat de vicul asta al meu. Au ramas surprinsi, intradevar. Eu fata cuminte, nu beau, nu fumez, dar ne adaptam timpului si situatiei in care ne aflam.
          Nu doar anturajul ar fi de vina, ci si stresul, agitatia si nervii creati la munca. Fumand o tigara, cred ca, ma calmez. . 




sursa foto: google         

2 comentarii:

Gratian spunea...

Doar "crezi" :)
Azi am fumat prima oara dupa trei saptamani, fiind fumator de un pachet pe zi - Lucky Strike Red. Nu zic nimanui sa se lase, dar le zi de banutii pe care i-am economisit si de scarile pe care le urc fara sa tusesc :)

Александра spunea...

@Gratian: Am zis "cred" deoarece asta zic, dar nu uneori imi iese cum vreau...de asta am pus si cuvantul asta in decor.