Pe zi ce trece se fac modificări în învăţământ...Şi pentru ce? Să se distreze ei şi noi să fim marionetele lor? NU! Nu mi se pare deloc corect! Unde este învăţământul care a fost o dată? Unde a dispărut şi de ce? Eu deja mă simt scârbâtă de legile lor şi de ei însăşi! Vorbeam cu o prietenă ieri despre subiectul acesta..şi îmi zicea că cei care dau anul acesta, pentru prima dată şi pică la o anumită materie, la anul nu dă la materia picată, ci tot bacul. Am rămas mută!
Pe zi ce trece mă stresez tot mai mult să învăţ pentru bacalaureat şi stau şi mă întreb dacă nu cumva învăţ degeaba. Mi-am pierdut şi concentraţia care o avea odată. Nu, nu mai pot învăţa, însă încerc.
Mă întreb oare se mai merită? Mulţi mi-au zis că nu mai este examenul de altă dată. Întradevăr aşa este...dar dacă...se va întâmpla cu mine aceeaşi greşeală din sesiunea trecută? Adică să am ghinionul să îmi iasă iar media sub nota minină necesară de 6...Pentru 50 de sutimi de care mai aveam eu nevoie, acum trebuie să dau aproape tot bacul...
Îmi zic zilnic că va fi bine...dar uneori îmi dispare orice speranţă...
Mi se pare o prostie totul..şi viitorul României la fel mi se pare. Îl loc să fie mai bun este din ce în ce mai rău.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu