Trebuie să ai încredere în cei din jur pentru a fi fericit în viaţă, asta fiind părerea unui personaj dintr-o piesă de teatru. Dar şi aceste personaje care vorbesc filozofie 'vulgară' neînţeleasă de restu, fie cei plictisiţi de viaţă care nu au făcut nimic toată viaţa lor sunt creaţi de o singură persoană. Însă nu înţeleg un aspect...de ce ai încredere şi apoi te dezamăgeşte exact aceeaşi persoană? În jurul meu există doar laşitate, falsitate, mizerie. De ce s-a ajuns să trăim într-o lume mincinoasă...să nu mai avem curaj să discutăm un subiect când suntem normali fără a luat un antidot (alcool, droguri, etc)? Nu mai am nici sprijin..de fapt nici n-am avut sprijin din partea persoanelor apropriate de mine..dacă aş fi avut..poate că acum aş fi avut nişte reuşite...Mi-a rămas doar să încerc să mă sprijin singură..să devin mult mai individuală... Mi se zic cuvinte dureroare tot mai des care mă descurajează pe moment, dar devin mai puternică apoi. Dar acea persoană va regreta lucrul acesta, va regreta. Dar ce au văzut uni la mine..scrie cumva 'fraieră' pe fruntea mea şi nu ştiam eu?
Am fost creaţi să ne bucurăm şi să respectăm tot ce ţine natura, dar noi o distrugem..De aceea, acum, suntem pedepsiţi..ierni friguroase şi veri înăbuşitoare, cutremure, inundaţii etc... Îmi este frică de viitor..şi nu-mi doresc să fi fost aşa. Ştiu că sună bizar..eu nu cunosc viitorul..nici nu cred în cele spuse din filme sau din surse de pe internet..doar că observ lucrurile şi le analizez...iar rezultatul va fi foarte rău. Acesta este doar punctul meu de vedere, nu trebuie să credeţi, fiecare are opinile sale...Poate le veţi considera aberaţii..dar pentru mine nu sunt..
Cred că voi dispărea o perioadă...dacă voi fi rece şi indiferentă..nu vă faceţi griji...Îmi voi reveni la mood-ul meu normal...
3 comentarii:
Dezamagirea intervine in momentul in care ai asteptari de la o persoana anume. Sau de la mai multe persoane. Incearca sa treci peste problemele astea. Iti creaza depresie. Ai dreptate in ceea ce spui cu viitorul, dar pana la urma va fi ok. Stii cum e, mai intai trebuie sa fie rau ca apoi sa fie bine. "Recuperare" placuta si te asteptam cu un "mood" excelent in curand. Daca ai nevoie de ceva, stii mail-ul meu. >:D<
Cata dreptate ai draga mea desi esti asa de tanara,imi pare rau ,nu vreau sa te dezamagesc si sa spun ca asa este in viata,vreau dopar sa ti spun sa nu te schimbi ,pentru ca viata face si chestia asta si ajungi sa te uiti in oglinda si sa spui ca nu esti tu cea care ai devenit.
@darias:M-am schimbat foarte rau....sincer..si am momente cand ma uit in oglinda si imi zic ca nu sunt eu aia...
Trimiteți un comentariu