Nu aveam de gând să scriu ceva despre piesa...dar voi încerca. Pot să zic că m-a captat..mai ales coregrafiile.
O piesă de Oana Pisaroglu, atât regia, cât şi coregrafia.O piesă interzisă copiilor minori.
Atmosfera aflată într-un decor de fum, şi lumină dădeau impresia că te aflai chiar în acel bar de noapte. Există 3 perechi principale în acest joc al pasiunii, dragostei şi uri. Fiecare având problemele lor. Femeiile reprezentau: femeia matură, femeia care iubea dar nu i se împărtăşea dragostea, iar cealaltă reprezenta femeie care era măritată însă trebuia să-şi crească copilul. Iar bărbaţii cum îi stiu cu toţii: mergeau în cluburi de noapte pentru a petrece acolo toată noaptea. Despre tangou pot zice că reprezenta ipoteza cea mai importantă din toată acestă piesă deoarece datorită lui fiecare a reuşit să îşi cunoască slăbiciunile.
Mi.a plăcut o atitudine a uneia dintre femei când a zis că nu trebuie să fi curvă pentru a dansa tango, ci prin el îţi exprimi sentimentele şi pari mult mai feminină decât de obicei.
Nu ştiu dacă am atins toate punctele..dar am povestit ce am înţeles eu..dar merită să-l vizualizaţi. Eu aş mai merge..:D
Aaa.şi mi-a întărit încă o idee de-a mea.Sunt foarte pasionată de dans însă nu am reuşit până acum să intru undeva...Poate pe viitor...
4 comentarii:
hmm...pare interesanta piesa asta de teatru, daca se va juca si in Ploiesti am sa merg cu siguranta sa o vad :)
@strumfita: Multumesc. Si sper sa ajunga trupa de teatru si pe la Ploiesti...
Succes...
Multumesc Andrei>:D<
Trimiteți un comentariu