marți, aprilie 20, 2010

Nouă metodă de agăţat!

        De ce o numesc aşa? Poi pentru că asta am înţeles din ce mi s-a întâmplat:)).
Se ia una bucată de băiat ca vânzător în piaţă, se aşează în spatele tarabei şi începe să vândă. Apoi încep să vină clienţii, are vânzare mare..
       Până într-o zi când vine o domnişoară să cumpere nişte fructe pentru bunica ei de la dânsul fără ai trece prin cap alte chestii.Buuun cere cât ceva şi vede că este un pic mai mult decât câţi bani avea la ea. Decât să mai scoată din marfă lasă de la el şi începe să-i spună o simpatizează..:)) Iar ea ca să nu tacă din gură..că e ţigancă rău, nu glumă comentează şi ea ceva acolo ca să-i peste nas.
        După ce a plătit a luat marfa şi a dat să plece dar el a oprit-o. S-a apropriat de ea..o apucase de gât însă ea nu ştia cum să scape de el mai repede. O întreabă când mai vine să cumpere pentru bunica fruncte iar ea i-a dat un răspuns negativ. A apucat să scape şi a plecat...
         Damn it...:)) dar povestea asta îmi pare a ceva...seamănă cu o poveste din copilărie şi anume Scufiţa roşie sau mi se pare mie? Eu acum văd.:))Doar că acesta este un pic modificată şi mai modernă de prin zilele noastre.Adică sunt cam aceleaşi personaje...lupul fiind el, apare şi bunica şi nepoata:))
     

2 comentarii:

realbadpisy spunea...

hmm scufita rosie..moderna?

Александра spunea...

Am exagerat..cred :-j :))