Timpul se scurge fără voia nimănui şi nu întreabă dacă mai trebuie să rămână măcar pentru o secundă, un minut, un ceas? Vreau să savurez din fiecare clipă bună...aşa mă simt acum şi sper să rămân aşa până în veci.
Nu am motive să mă simt aşa, doar că am dorit să schimb ceva la stilul meu de a trăi. Şi am realizat că nu am nevoie de un EL pentru a simţi bucurie. Şi nu voi mai avea niciodată nevoie de un El. El nici nu există, a fost în imaginaţia mea impură şi plină..plină de fărămături incerte de orice bucurie. Nici nu ştiu de ce..dar s-a întâmplat şi va rămâne in caietul trecutului.
6 comentarii:
El e doar o alta fiinta care te poate face sau nu fericita. :)
si daca nu te face, nu merita osteneala.
>:D<
Timpul isi spune cuvantul...nu?
Pai ziceau marii invatati ca uneori ne e destul sa fim doar noi cu noi,fara alti oameni in jurul nostru,doar ca nu ne dam seama de asta pentru ca ne atasam de fapt obsesiv de acestia din nevoia de-a ne gasi un echilibru.E bine ca ti-ai gasit cel putin provizoriu liniste interioara.Starea de echilibru la mine cel putin,tine extrem de putin.Iti urez succes s-o mentii cat mai mult timp pe-a ta!:D
inteleg ca esti suparata, stiu ca se intampla sa ai astfel de momente si mai stiu ca barbatii e porci. Nu ne face sa credem ca iti plac femeile :d, viatza in sine e o curva, si parerea mea este ca merita sa o traiesti. Nu te dezamagi, poti mai mult... si nu meriti sa -ti faci astfel ganduri. :D
Cert nu sunt suparata..din contra sunt foarte bine:)
What about a cup of hot chocolate and some kind words?
Trimiteți un comentariu