Eu sunt fericită doar când o văd pe ea fericită...şi sunt în stare să sacrific orice pentru ea. Dar nicidecum nu o voi trăda pentru cineva anume. Cum se face, cum nu se face..că de fiecare dată ajungem în situaţia asta.
Am vrut doar să mă eliberez de frământările care mă chinuie de câteva zile..şi să am concentraţia liberă pentru lucruri mult mai importante decât ce a fost până azi în sufletul meu.
4 comentarii:
Scumpa, nu stiu ce este cu tine dar in ultima vreme numai articole triste am vazut ca ai scris. Vreau sa vad ca esti bine!
fericita doar cand e fericta....dap! inteleg in mik parte ec simti....fericita prin fericirea celor din jur.
Curios,dar si eu trec printr-o perioada de-asta..dificila din cauza acelorasi chestii..e greu cand stii ca ai sacrificat multe lucruri ca sa va fie bine,iar cand vine timpul lor sa faca asta,pun altceva mai presus de prietenie..cel putin asta e situatia mea..Sper ca n-am inteles gresit..Apropo,foarte fain blogul tau :) Si..capul sus..Toate trec..
E greu sa fii numai altruit, numai pentru ceilalti. E bine sa mai fii si egoist, din cand in cand, macar pana te readuci pe linia de plutire. Sus capul, copile, viata e frumoasa. Crede-ma!
Trimiteți un comentariu