miercuri, iulie 28, 2010

Cresc şi tot cresc pretenţiile...

            Deşi sunt plictisită de tv..am zis să îi mai dau drumu să văd ce subiecte noi au mai găsit în afară de cel cu Mădălina Manole. Oricum subiectul acesta nu este scos încă..mai au de răscolit.
Şi deodată văd un subiect legat de experienţa în muncă...Hmm..mai nou acum se cere să ai 3 ani de experienţă ca vânzătoare..De unde şi până unde nu ştiu..dar aşa vor patronii..De parcă măsa când i-a făcut i-a făcut cu experienţa în ei. Totuşi mi se pare cea mai mare prostie asta. Experienţa asta o capeţi muncind, nimeni nu s-a născut cu ea.
Am mai văzut un caz, tot ca vânzătoare, prin cartierul meu. Dacă n-ai experienţă nu ştiu cât timp nu te primesc. Am încercat şi eu şi nimic.N-au decât să rămână cu pretenţiile lor că în final vor ajuge să dea faliment

Niciun comentariu: