sâmbătă, noiembrie 27, 2010

Prietenie eşuată

            Se zice că o persoană o cunoşti în momentul când stai cu ea. N-am vrut să cred la început dar acum trăiesc calvarul pe propria mea piele.Am fost o prietenă bună până acum şi o bună sfătuitoare şi o bună ascultătoare. Acum am ajuns să fiu o cârpă, o servitoare. Dar pe lângă asta, ce drum parcurg eu, trebuie să-l parcurgă şi ea, de parcă sunt urmărită de ea. A reuşit un lucru: din cea mai bună prietenă m-a transformat într-o 'alta', o persoană care nu mai are nicio tangenţă cu ea, iar relaţia se va răcii încet. Nu mai cred în prietenie adevărată, nu există aşa ceva. Deja îmi e stăin termenul...

3 comentarii:

Anonim spunea...

Vei mai avea parte de a lungul vietii de astefel de prietene , nu e nici prima nici ultima care te a dezamagit si o va mai face si o vor mai face si altii , totul este sa inveti cate ceva din asta.

Mihaela spunea...

Imi pare rau de dezamagirea de care ai avut parte.
Din pacate cu totii trecem prin asa ceva. Eu chiar si astazi ma gandesc uneori daca am gresit cu ceva, daca poate trebuia sa-mi dau mai mult silinta, daca trebuia sa iert mai mult, sa nu bag de seama...daca puteam eu face ceva ca prietenia sa nu se strice, ca prietena mea sa nu ma raneasca atat de tare.

Александра spunea...

@Mihaela:Asta este...La mine e a doaua oara..si acum e cea mai grava situatie...pentru ca inca mai stau cu tipa respectiva in casa..in camera.. 8-| si iti dai seama cum ma simt...vreau sa plec de langa ea dar nu am unde sa merg...decat sa renunt la facultate..dar nu se merita sa fac asta...