vineri, decembrie 24, 2010

Scriitori tulceni.

           Nu cred că a auzit careva de Elena Netcu, dar e o femeie excepţională. Am avut ocazia să o cunosc şi chiar am colaborat la nişte proiecte de ale dânsei. Nu are rost să-i scriu toată bibliografia aici, dar pot spune doar că a fost profesoară de limba română, iar acum, în prezent, predă actoria la Palatul Copiilor. Cine mai dă pe acolo, ştie.
         N-am avut putut ajunge la lansarea cărţii, eram în examene, dar am putut citi cartea Lenka, proaspăt ieşită din tipar. Mulţi au zis că este tristă, pe lângă momentele comice care le are şi că oricine se poate regăsii în ea. Am zis că nu cred că poate fi atât de tragică, dar am citit-o şi mult nu mai aveam până să încep să bocesc.
Întradevăr m-am regăsit...dar nici nu mai vreau să.mi amintesc.
Nu vreau să povestesc nimic. Cine o citeşte, poate va şti ce va avea de făcut în viitorul său.
O recomand tuturor!

Un comentariu:

Anonim spunea...

Fie ca sarbatoarea sfanta a Craciunului sa iti umple casa de dragoste, lumina, fericire si liniste sufleteasca!