Din plictiseala, din placere m-am pus sa ma uit cu colega-mea la un film. Teoretic era vorba sa vedem un film romance pur, dar nu s-a putut lua asa ca a preferat sa il descarce pe acesta, Never let me go... Acesta este drama-romance..si un pic thriller.
La inceput m-a plictisit groaznic, dar m-a si amuzat anumite momente comice.. Apoi, pe parcursul filmului, cum se scurgea,deveneam din ce in ce mai serioasa, unde la sfarsit mai ca imi dadeau lacrimile...
Este vorba despre niste copii care sunt crescuti pentru ca mai tarziu, cand vor fi mari, sa doneze organele lor altor persoane. Am ramas un pic tampita la faza asta pentru ca wtf, why? De ce nu puteau sa duca si ei o viata normala ca toti oameni...
Oricum, din punctul meu de vedere, e un film ok. Mi-a placut si il recomand..
2 comentarii:
Ia sa-l vad si eu, m-ai facut curioasa. :)
Merita;)
Trimiteți un comentariu