În perioada 12-15 august a fost cea de-a Va ediţie a festivalului Dunării. Nu am putut să fiu încă din prima seara prezentă, dar la restu cu aproximatie. Ne-a cantat si ne-a incantat formatii si artisti precum Bosquito, Stefan Banica Jr., Orient Expres, Vunk, Analia Selis, Iris, Connect-er, Crush şi Alexandra Ungureanu.
Pot zice că de la an la an este tot mai frumos.
Pe langa concerte nu au putut lipsii targurile de mestesugari, expozitii de fotografii si expozitia vehiculelor de epoca si parada acestora.
Seara de 15 august, de ziua marinei, s-a incheiat cu Iris, care au facut un show de zile mari si nelipsitul foc de artificii.
Iar acum, daca suntem sanatosi, si domn'primar, care ne face asemenea bucurii, asteptam sa participam si la anu care vine.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu