Nu sunt o fană a sportului, nu mă consider microbistă, însă mi-am aruncat ochii astăzi pe la tv, pe sport.ro la extrageri.
UEFA a extras astăzi la sorți grupele Europa League pentru sezonul 2011-2012 care se va încheia cu finala din mai 2011 pe Național Arena din București. Pentru finală, România merge în Europa cu cele 3 echipe clasate Steaua, Rapid și FC Vaslui, cea din urmă fiind pentru prima dată clasată pentru EL.
Steaua a nimerit în Grupa J lângă echipe precum Schalke 04 (Germania), Maccabi Haifa (Israel) și AEK Larnaca (Cipru).
Rapid București a nimerit în grupa C cu PSV Eidhoven (Olanda), Hapoel Tel-Aviv (Israel) și Legia Varșovia (Polonia).
FC Vaslui a căzut în grupa D cu Sporting Lisabona (Portugalia), Lazio Roma (Italia)și FC Zurich (Elveția).
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu