luni, octombrie 10, 2011

Un copil e o minune!

            E minunat sa fi copil. Dar e si mai minunat sa ai un copil langa tine, poate fi si copilul vecinei.
Abatuta si trezita din somn de un alt telefon, am iesit din lift. Urmatorul ori e injurat ca nu va mai vrea nici sa ma salute, ori ajung sa arunc telefonul de la etajul 6. Am dat sa ies din bloc, dar un copil a reusit sa ma opreasca si sa-mi fure un zambet si sa-mi faca ziua mai ok si sa-mi mearga totul foarte ok.

Un comentariu:

Sergiu Damian spunea...

Sunt total de acord! E minunat sa ai un copil langa tine...eu il am pe al varului meu! Dar...astept o surpriza placuta in viitoorul apropiat!