luni, februarie 08, 2010

Altă viaţă.

         De curând mi-am şters restul vieţii mele care face din trecut. L-am plasat uitării pentru că eu nu mai am nevoie de dânsul.  Tot ce am întemeiat, tot ce am cunoscut nu mai vreau să am de a face cu acela. Nici măcar nu vreau să-mi amintesc.
         Îmi doresc altă viaţă, fără minciuni şi vise deşarte care nu-şi au rostul.
         Nici nu pot crede că am avut curajul să dau cu piciorul, dar am făcut-o şi nu regret.

Niciun comentariu: