sâmbătă, martie 27, 2010

10 principii în viaţă

        Am zis că nu voi mai posta, dar m-am trezit cu o leapşă foarte drăguţă din partea lui Liviu. Şi să vedem ce-mi vine acum în minte...
1. Oricât de greu ar fi mergi mai departe.
2. Răbdare...multă răbdare (mă cam confrunt cu asta)
3. Fi tu însuţi.
4. Crezi în Dumnezeu, indiferent de religie.
5. Speranţa moare ultima.
6. Poţi cucerii lumea cu un zâmbet.
7. Lecturează din când în când.
8. Respectă-te pe tine însuţi apoi pe cei din jur.
9. Să ai curajul de a-ţi spune cuvântul. (îmi lipseşte mai mereu)
10. Dacă îţi doreşti ceva, doreşte-ţi din toată inima şi se va împlinii.

3 comentarii:

Lillee spunea...

Punctul 1 imi place cel mai mult. Si acum chiar am nevoie sa mi-l repet cu voce tare. Sper sa si reusesc :)

realbadpisy spunea...

pff ce s-a mai plimbat leapsa asta..am citit principii de viata la jumatate de blogosfera.

Anonim spunea...

In multe situatii e cam dificil sa ai de partea ta rabdarea. :)