joi, martie 25, 2010

Curăţenie.

        Niciodată nu mi s-a părut aşa important să faci curăţenie doar pentru că vin sărbătorile şi primeşti musafiri. Eu o fac mai zilnic doar pentru dragul de a fi curat în casă..de fapt sunt cam obsedată să fie curăţenie:)). Aşa este felul meu.
        De azi cică încep şi eu curăţenia generală pentru Paşte..deh...dar m-ai important ar fi pentru mine împăcarea sufletului, curăţirea lui de păcate şi să-mi şterg şi din suflet anumite lucruri care mă chinui de ceva vreme să uit dar destinul face în aşa fel că după ce nu mai dai importanţă exact atunci se iveşte ceva şi ţi-l bagă pe suflet din nou.
         Acum dispar, nu o să mai postez decât după Paşte pentru că am un timp foarte încărcat. Doar am să mai arunc un ochi pe aici să văd ce se mai aude de #tulceameet
. De fapt timp încărcat am de 2 săptămâni până în prezent dar încerc să fac faţă la tot...Dar abia aştept weekendul:D

2 comentarii:

Anonim spunea...

Eu am terminat curăţenia... sufleteşte sunt ok...

să ai spor la toate...

Lillee spunea...

Si noi trebuie sa ne apucam de curatenie...si am un chef...