sâmbătă, iunie 12, 2010

            Deşi am zis în postarea trecută, de nervi..nu de altceva că îmi doresc să mă îndepărtez de toţi...bine nu de toţi..exceptând anumite persoane. Se ştiu acele persoane care le-am cerut ajutor...şi n-am primit niciun răspuns...dar nu e nimic...mă voi ajuta singură.
Îmi e frică să am mai încredere în cineva acum..după ce mi-a fost călcată în picioare de o anume colegă...După ce că am făcut-o cu ou şi oţet la telefon..îi voi plăti şi cu aceeaşi monedă..pentru că merită...nu pot trece cu vederea aşa uşor.

Vreau să-mi exprim şi o anume stare...pe lângă faptul că timpul se scurge încet şi mai este puţin..parcă devin tot mai convinsă că va fi bine...Şi asta datorită unor activităţi create săptămâna aceasta. Am mers în acelaşi loc unde am zis că nu voi mai călca..şi din nou s-a întâmplat.

3 comentarii:

Neamtu' spunea...

Razbunarea nu este mereu cea mai buna solutie si nici un gust placut nu-ti va da. Dimpotriva. Crede-ma. Stiu despre ce vorbesc. Adica, nu iti spun: ai incredere in mine, nici macar nu ma cunosti :P Dar iti pot spune ca nu asta e solutia. Am scris si in celalat post: ignorarea este cea mai buna solutie. Persoanele care nu te ajuta spre mai bine, ci - dimpotriva - te dau de pamant, nu merita sa existe intre cunostintele tale. Adica, nu ai tine in casa un ou stricat, daramite sa-l si mananci, nu? :D

Александра spunea...

Asa sunt eu...cine imi face ceva..trebuie sa plateasca cu aceeasi moneda..si te asigur ca la mine functioneaza asta. Pe langa ignoranta am si alte metode pe care nimeni si nimic nu le va afla :)
Faza cu oul stricat este tare:)) si am s-o retin..
Multam:*

Anonim spunea...

imi place blogul... ms de comm